قالب وبلاگ
ماورای تکواندو (علم ورزش)
بسم الله الرحمن الرحیم ♥ هست کلید در گنج حکیم 
پيوندهای روزانه
يوسف كرمي بعد از كسب مدال طلاي مسابقات جهاني كره‌جنوبي و همچنين تصاحب سهميه المپيك لندن خود را براي کسب ارزشمندترين عنوان جهان مهيا مي كند.

يوسف كرمي كاپيتان با تجربه تيم ملي تكواندو بعد از كسب عناوين گوناگوني در عرصه بين المللي اين روزها بيش از هر زمان ديگري مورد توجه ساير كشورها قرار گرفته؛ به نحوي كه فدراسيون تكواندو كره جنوبي به صورت رسمي از اين تكواندوكار دعوت به عمل آورده است.

فدراسيون تكواندو كره جنوبي كمپي بين المللي را تشكيل داده و بهترين هاي جهان را در رده نوجوانان دعوت كرده تا تمرين مشترك با تكواندوكاران كره‌اي انجام دهند كه البته يوسف كرمي قرار است كه در اين كمپ بين المللي به عنوان قهرمان جهان سخنراني را براي حاضرين داشته باشد و به دنبال آن چند جلسه تمرين نيز با ساير تكواندوكاران در اين كمپ انجام خواهد داد.

لازم به يادآوري است، يوسف كرمي طبق برنامه ريزي به عمل آمده از 8 مرداد ماه به مدت يك هفته در كره جنوبي مهد تكواندو جهان خواهد بود

[ شنبه ۱۳۹۰/۰۶/۱۹ ] [ 3:10 ] [ Hamid Mahdavi.M ]
بگذارید مطلبمان را به حدیثی از پیامبر اکرم مزین کنیم.

حضرت محمد (ص) می فرماید: «لباس سفید بپوشید؛ چون پاکتر و پاکیزه تر است.»

توبوک چیست؟
لباس تکواندو توبوک نامیده می شود. توبوک هم مانند هرچیزی دیگر در تکواندو در تاریخ و زمان باستان ریشه دارد. توبوک به مجموعه ی پیراهن تکواندو (سان گی)، شلوار تکواندو(هائی) و کمربند تکواندو (تی) می گویند. اولین نوع توبوکی که برای تکواندو در نظر گرفته شد از لباس مردم کره ی باستان که "هانبوک" نامیده میشده، گرفته شده بود. اما بعدها با تعمق بیشتر در نظریه ی یین و یانگ و همچنین تمایز لباس تکواندو از دیگر هنرهای رزمی، لباس آن تغییر کرده و به شکل امروزی درآمد.  توبوک فقط برای پوشیدن هنگام تمرین نیست بلکه در هرگونه مسابقاتی از مسابقات شهرستان گرفته تا مسابقات المپیک لازم است.

دلایل پوشیدن توبوک
· این افتخار و غرور را در فرد بوجود می آورد که هنرجوی تکواندو است.
· درجه ی مهارت فرد را نشان می دهد.
· نماد میراث و سنت تکواندوست.
· درجات مختلف که با رنگ کمربند نشان داده میشوند، مشوقی برای هنرجویان است تا در عین حفظ فروتنی، درجات بالاتر را بدست بیاورند.
· برای فعالیت های ورزشی بسیار راحت و مناسب است.
· هنرجوی تکواندو را از دیگر رشته های رزمی متمایز میکند.
هنرجویان باید توبوکشان را تمیز و اتو کرده حفظ کنند. آنها باید اهمیت و ارزش تاریخی آن را درک کنند و با افتخار و احترام آن را به تن کنند.

فلسفه ی توبوک

بسیاری از آموزه های فلسفه ی شرقی، اساس تکواندو هستند.در این فلسفه بر توازن در زندگی تاکید زیادی میشود. بسیاری از افراد نمی دانند که چنین فلسفه ای حتی در ساختار توبوک نیز رعایت میشود. سه شکل هندسی در توبوک بکار میرود: مربع (در آستین ها و شلوار)، دایره (در کمربند دور کمر) و مثلث (در پیراهن و یقه ی 7 شکل). طبق نظریه ی یین و یانگ، سه جز اصلی عالم هستی و سه شکل هندسی بکار رفته در توبوک معنایی مشترک دارند. شلوار نماد زمین است. کمربند، انسان بوده و قسمت بالایی آن که پیراهن است، آسمان می باشد. شکل بی پایان کمربند (دایره) نشانگر دوره ی زندگی انسان بین زمین (شلوار) و آسمان (پیراهن) است. رنگ سفید توبوک نیز نشانه ی پاکی لوح وجود تکواندوکار، صلح و آرامش است.


خاستگاه کره ای توبوک
خاستگاه دقیق توبوک نامشخص است اما طبق اسناد این لباس در عهد سه امپراطوری (گوگوریو، شیلا و باک جه) مورد استفاده قرار می گرفته. نقاشی های دیواری از آن عهد افرادی را نشان می دهد که یک شلوار و پیراهنی بلند پوشیده اند. "سوکیونگ" نویسنده ی چینی در کتاب خودش "کوریو توکیونگ" مینویسد: "مردم در کشور گوگوریو لباس های سفید پوشیده و کمربندهای سیاه ابریشمی دور کمر خود می بندند". مقاله ای در روزنامه ی چوسان دیلی در 19 آوریل 1990 نوشته بود که پرفسوری ژاپنی لباس مردانه ای با قدمت 400 سال پیدا کرده که به دوران سلسله ی چوسان برمیگردد. این لباس تاحدود زیادی شبیه هانبوک های معاصر بوده. هانبوک بتدریج به همان توبوکی تبدیل شد که امروزه توسط  هنرجویان تکواندو پوشیده میشود.
[ یکشنبه ۱۳۹۰/۰۵/۱۶ ] [ 17:6 ] [ Hamid Mahdavi.M ]

برگزاري چند مسابقه انتخابي موجب شد تا در نهايت تيم ملي تركيب خود را شناخته و با 8 سرباز دهه اول ارديبهشت ماه راهي پيكارهاي جهاني شود جايي كه تاكنون بيش از 1000 تكواندوكار در آن ثبت نام نموده اند كه نسبت به دوره هاي گذشته يك ركورد محسوب مي شود .


ملي پوشان تكواندو عزم خود را جزم كرده اند تا با كسب عنوان قهرماني براي نخستين بار در جام بيستم گام بزرگي برداشته و با پشت سرگذاشتن حريفاني چون لوپز ، بحري و ... ، قدرت تكواندو ايران را به رخ همگان بكشند . 5 عنوان نايب قهرماني در سالهاي 1999 كانادا ،‌2003 آلمان ،‌2005 اسپانيا ، 2007 چين و 2009 دانمارك ملي پوشان را بر آن داشته تا با انگيزه اي مضاعف و تنها براي قهرماني و قرار گرفتن بر سكوي نخست راهي اين مسابقات در گيونگجو "كره" مهد اين ورزش المپيكي شوند .


تيم بانوان هم كه براي سومين بار در اين بازيها حضور مي يابد با كسب نتايجي درخشان و در خور توجه در بازيهاي آسيايي نشان داد كه مي تواند براي ميهن اسلامي افتخارآفريني نموده و با كمي تلاش همپاي مردان در انديشه كسب مدال باشد و بتواند با مربي كره اي خود دست پر از اين ميدان بزرگ بازگردد .

بايد صبر كرد و ديد كه آيا اين مهم توسط ملي پوشان اين دوره كسب مي شود ؟

-------
منبع : سایت فدراسیون تکواندو
[ سه شنبه ۱۳۹۰/۰۲/۰۶ ] [ 13:21 ] [ Hamid Mahdavi.M ]

شکستن بیشترین بلوک بتنی در یک دقیقه

علی باهجه تپه ( ali Bahcetepe) از ترکیه توانست بار دیگر در زمینه شکستن بیشترین بلوک بتنی در یک دقیقه رکورد شکنی کند.او این بار ۱۱۳۴ بلوک را شکست.


علی باهستپ :: ali Bahcetepe


علی

 باهستپ :: ali Bahcetepe


منبع: تکواندو استان خوزستان - شهرستان باوی

یا علی

Feel Passions of Sports Extremity in Sky of SCiENCE
###
###
###
###
#####
###
#

© 2009 http://www.HamidMahdavi.com

[ سه شنبه ۱۳۸۹/۰۹/۳۰ ] [ 12:39 ] [ Hamid Mahdavi.M ]
تکوان-دو و بنیانگزار فقید آن (( ژنرال چوی هونگ هی ))

مطابق آنچه در تاریخ کشور کره آمده است ، گوجوسان سلسله پادشاهی مقتدر کره‌ای که علاوه بر شبه جزیرهٔ کره شمال غرب وشمال شرق شبه جزیره راتحت سلطه داشت و از سال ۲۳۳۳قبل از میلاد تا سال ۱۰۸ قبل از میلاد بر این مناطق حکمرانی می‌کرد . از نام امپراتوران چوسان، چیز زیادی در دست نیست. موسس این شاهنشاهی قدرتمند ، دانگون اول نام داشت که مورخین به وی لقب کوروش کره را داده‌اند و پایتختش وانگئون سئونگ بود.

در سال 57 قبل از میلاد سه پادشاهی بزرگ در کره  شکل گرفتند به نامهای  گوگوریو، بکجی ، سیلا  ، که برای حفظ و گسترش مرزهای خود نیاز به برقراری ارتش منظم داشتند و از آن زمان به بعد نیاز به هنرهای رزمی باعث به وجود آمدن سبکهایی مانند سوباک گی ، تکیون ، هوارانگ دو و.... شد و  همانطور که بعد از این خواهیم گفت مجموع آن سبکها در سال 1955 میلادی توسط ژنرال چوی هونگ هی به نام تکوان-دو   TAEKWON-DO نام گرفت .  

در سال 1945 بعد از اینکه کره از سلطه 35 ساله ژاپن خارج گردید ، مردم کره در یک عزم ملی تصمیم گرفتند که دیگر اجازه اشغال کشورشان را به کشوری ندهند ، و در این راه شروع به توسعه و بازسازی سبکهای رزمی سنتی کره نمودند ، بعد از جنگ دو کره از سال 1950 تا 1953  که منجر به تقسیم کره به شمالی و جنوبی گردید ، درسال 1955برای نام گذاری  ورزش ملی کره  مجمع بزرگی به ریاست ژنرال چوی هونگ هی  تشکیل گردید ، ایشان که  رئیس سبک اودوکوان نیز بودند پیشنهاد دادند که از مجموع هنر های رزمی کره ، هنری به نام تکوان- دو  تشکیل و گسترش پیدا نماید.

پیشنهاد با موافقت همگان روبرو گردید ، بنابرین انجمن تکوان-دو کره از آن مجمع تشکیل گردید که به اختصار  ( KTA  (Korean Taekwon-Do Association      نامیده میشد البته مجمع به  ریا ست  ژنرال چوی هونگ هی رای دادند ، و ایشان رسما" شروع به تاسیس و گسترش هنر رزمی تکوان-دو در دنیا نمود.

  همزمان با گسترش تکوان-دو در سراسر دنیا توسط ژنرال چوی و شاگردانش ، ایشان به تدوین تنها دائره المعارف رزمی دنیا با موضوع تکوان-دو هنر دفاع از خود نمود که چاپ اول آن در سال1965 توسط شرکت دایهون منتشر شد .

در 22 مارچ 1966 با عضویت کشورهایی مانند  مالزی ، ویتنام ، آمریکا ، سنگاپور ، آلمان غربی ، کره جنوبی ، مصر ، ترکیه و ایتالیا  فدراسیون بین المللی تکوان -دو     International Taekwon-do Federation      تشکیل گردید.

در اواخر سال 1971بعد از یکسری تحولات سیاسی و مشکلات متعاقب آن برای  آی تی اف و رئیسش ژنرال چوی در کره جنوبی ، ایشان مرکز فدراسیون را به کانادا انتقال داد و  در ژانویه  1972  ای تی اف ITF درکانادا مجددا" شروع به کار کرد  و با تعداد جمعیت بسیار بالایی در دنیا به کار خود ادامه داد و هر روز بر تعداد کشورهای عضو افزوده شدند  . امروز تکوان-دو در تمام دنیا شناخته شده است و در 133 کشور دنیا رسما" فعالیت مینمایند.

اما در سال 1973 متعاقب انتقال ITF   به کانادا  ، در کره جنوبی فدراسیون جهانی تکواندو WTF  تاسیس گردید و دستور گرفت که با ایجاد تغییراتی در تکوان- دو ، سبک جدیدی که دارای تفاوتهای اساسی با  ای تی اف  دارد را بنا کنند ( این همان سبکی است که اکنون در برنامه المپیک قراردارد)  

در سال 1985 مرکز فدراسیون جهت دسترسی اسان همه کشور های عضو ، به اطریش انتقال یافت .

ژنرال چوی  هونگ هی  15 ژوئن سال  2002   در پیونگ یانگ در گذشت ، و بعد از یک عمر تلاش و کوشش تمام وقت برای گسترش تکوان- دو ، آن هنر رزمی جذاب و زیبا  را برای جهانیان به یادگار گذاشت.

در وصیت نامه او نکات جالبی دیده میشود که در آینده به بیان آنها خواهیم پرداخت . 

یا علی

Feel Passions of Sports Extremity in Sky of SCiENCE
###
###
###
###
#####
###
#

© 2009 http://www.HamidMahdavi.com

[ شنبه ۱۳۸۹/۰۷/۲۴ ] [ 13:42 ] [ Hamid Mahdavi.M ]

 سلام بر دوستان عزیز

سلام و وقتتون بخیر باشه  خسته درسو مشق  نباشینننننن

الان فصل امتحانات هست خوب بشینین درساتونو بخونین که نمرات خیلی خوب بگیرین

الانم به خاطر یلدا خانوم آمادم آپ کردم  . راستی بچه ها هر کاری میخواهم بکونم که دست از تراوین بر دارم نمیشههه همش تقصیر محمد بوددد اینو معرفی کرد بعد الان تو امتحاناتم هی تو تراوینم

راستی یک خبر خوب   من در بلاگم دیکشنری آنلاین و حدیث روز رو گذاشتم (در قسمت پایین سمت چپ بلاگم میتوانید مشاهده بکنید ) که این ها رو استاد خوبم اسناد زربان به من معرفی کردن  ازشون بسیار سپاس گذارم  ممنون استاد ایشاا.. موفق باشین در تمام ثانیه های زندگیتون (برو بکس استاده خیلی با حالیههه ها ) مرسی باز

خوب بریم سر این آپ که در مورد تقسیم بندی اوزان در تکواندو هست

 

                                    اوزان مردان                              

 اول:۵۴-

دوم:۵۴+ ----------۵۸-

سوم:۵۸+  ----------  ۶۲-

چهارم:۶۲+  ----------  ۶۷-

پنجم:۶۷+  ------------  ۷۲-

ششم:۷۲+  -----------  ۷۸-

هفتم: ۷۸+   -----------   ۸۴-

هشتم: ۸۴+

                                 اوزان زنان                            

1. ۴۷-

2. ۴۷+ ------------۵۱-

3. ۵۱+ ------------۵۵-

4. ۵۵+  -----------۵۹-

5. ۵۹+ ------------۶۳-

6. ۶۳+ ------------۶۷-

7. ۶۷+  ------------۷۲-

8. ۷۲ +

ایشاا.. مفید بوده واستون

ایام به کامتون

 یا علی 

[ جمعه ۱۳۸۸/۰۳/۰۸ ] [ 21:31 ] [ Hamid Mahdavi.M ]

 سلام مخصوص بر تکواندو کاران  و ورزشکاران و ورزش دوستان

 سلام دوستان چطوریننننننننننننننننننننن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ایشاا... حوشو خرم باشید  

آقا من کشته مرده ی هانمادانگ هستمممممم   خیلی عشق باز هست خدمات وبلاگ نويسان جوان       www.bahar20.sub.ir الان آمدم که توضیح بدم هانمادانگ چیه و استاد برتر اون هم معرفی کنم .

 

یک ایرانی و افتخار ایران و مردم آن و جامعه ی ورزشکاران بخصوص تکواندو

استاد مجتبی نظم ده

مربی و داور بین المللی فدراسیون تکواندو

مسئول کمیته های آموزش و هانمادانگ

مدرس کلاس های داوری و مربیگری فدراسیون جهانی

نایب رئیس کمیته آموزش آسیا

رئیس کمیته هانمادانگ استان تهران

مدرس فدراسیون جهانی و دوره های همبستگی المپیک

 

برای مشاهده ی بقیه ی مطالب روی ادامه مطلب کلیک کنید

 

 


ادامه مطلب
[ چهارشنبه ۱۳۸۸/۰۲/۱۶ ] [ 13:45 ] [ Hamid Mahdavi.M ]

 خدمات وبلاگ نويسان جوان       www.bahar20.sub.irسلام بر تکواندو کاران سلام بر ورزشکاران سلام بر همهخدمات وبلاگ نويسان جوان       www.bahar20.sub.ir

یکیتون نظر داده آپ کم آوردی؟؟؟؟خدمات وبلاگ نويسان جوان       www.bahar20.sub.ir  نه بخدا واسه هر ثانیه آپ دارمخدمات وبلاگ نويسان جوان       www.bahar20.sub.ir اما خدایش وقت خیلیییییییی کم دارممممممممم دیگه وقت سر خاروندن هم ندارمخدمات وبلاگ نويسان جوان       www.bahar20.sub.ir  اینم یکی گفت بابا تو تکواندو کاری مطلب تکواندویی بزن این هم مطلب تکواندو.

به خدا ساعت 10 بگشتم سریع یه چیزی خوردم بعد آمدم مطلب بنویسم و آپ کنم الانم زیاد نمیتونم صبر کنم باید سریع برم لالاخدمات وبلاگ نويسان جوان       www.bahar20.sub.ir فردا صبح باید بریم کوه.

تکواندو با قدمت 2000 سال خاستگاه اولیه آن در کشور کره بوده و بالغ بر سالها است که جزو یکی از محبوبترین ورزشهای رزمی جهان است.  تکواندو که در دسته هنرهای رزمی جای دارد، مهمترین و برجسته ترین خصوصیت ورزش تکواندو این است که یک پیکار و مبارزه آزاد است و مانند برخی از ورزشهای رزمی، ورزشکار با انواع محافظها به مبارزه نمی پردازند و دستها و پاها کاملا آزاد هستند. تکواندو در لغت به معنای "راهی برای ضربه و مشت زدن" است که شامل ضربات زاویه دار مشت می باشد که ضمن نمایش قدرت، ظرافت و زیبایی را نیز نشان میدهد. از سویی دیگر تکواندو جدا از اهمیت ورزشی اش در نگاه عمومی و کلی یکی از بهترین و کاملترین شیوه های دفاع شخصی است که هر کسی با یاد گرفتن آن میتواند در شرایط ویژه و خاص از خود محافظت کند. همه حرکات این ورزش بر مبنای موقعیت دفاعی است که در مجموع فرد را در برابر حملات تک نفره دشمن ایمن میکند و ضریب سلامتی را بالا می برد.

مهمترین حقیقتی که درباره تکواندو میتوان گفت این است که، نه تنها این ورزش یک هنر ممتاز و برتر در زمینه دفاع شخصی است، بلکه ورزش بسیار مفیدی برای ذهن نیز به شمار میرود. تمرینات تکواندو به ورزشکار اعتماد به نفس می دهد و همین مساله باعث می شود تا در مواجهه با رقیب بتواند بر او غلبه کند، ضمن اینکه با تعمیم دادن آن به کل زندگی فرد قدرت وی در مقابله با مشکلات هم بالا می رود.

به علاوه این توانایی ذهنی به انسان در بهبود روابط اجتماعی اش نیز کمک شایانی می کند. تکواندو در مجموع باعث بالا رفتن آمادگی جسمی، روحی و حسی میشود. امروزه این ورزش یکی از شناخته شده ترین ورزش رزمی مردم آسیای شرقی و به ویژه کره به شمار می رود.
اولین بار به صورت رسمی در اواسط دهه 1950 گروهی از نظامیان کره ای با هم تصمیم گرفتند این ورزش را که آمیزه ای از حرکات آزاد دست و ضربات پا است سازمان دهی کنند که پس از آن به تکواندو معروف شد که به سرعت در طول 30 سال اخیر به یکی از موثرترین و کاربردی ترین شیوه های دفاع شخصی بدون اییستفاده از سلاح سرد و گرم تبدیل شد، و امروزه بسیاری از ما به راحتی آن را در طی دوره های کوتاه مدت آموزشی فرا می گیریم.

خدمات وبلاگ نويسان جوان       www.bahar20.sub.ir آرزوی آرزوهاتون رو میکنم   خدمات وبلاگ نويسان جوان       www.bahar20.sub.ir    یا علی

 

[ پنجشنبه ۱۳۸۷/۰۹/۱۴ ] [ 21:36 ] [ Hamid Mahdavi.M ]

خدمات وبلاگ نويسان جوان       www.bahar20.sub.irخدمات وبلاگ نويسان جوان       www.bahar20.sub.irسلام هزارو پانصصد و اندی سلام خوبینننن؟؟ امروز روزه خوبیهخدمات وبلاگ نويسان جوان       www.bahar20.sub.irخدمات وبلاگ نويسان جوان       www.bahar20.sub.ir

 اللهم صل علي محمد و آل محمد و عجل لفرج مولانا و مقتدانا صاحب العصر والزمان

خوش آمدین لطفا همه بشینن، اون آخریا هم صندلی گیر بیارن بشینن سکوت را رعایت کنین مجلس رسمی است خدمات وبلاگ نويسان جوان       www.bahar20.sub.irبا کف هایه خدمات وبلاگ نويسان جوان       www.bahar20.sub.ir( از خانواده ی دست زدن می باشد) زیباتون به همراه موزیکخدمات وبلاگ نويسان جوان       www.bahar20.sub.ir خدمات وبلاگ نويسان جوان       www.bahar20.sub.irمدیر محترم وبلاگ رو بر روی سن راهنمایی کنین 

      خدمات وبلاگ نويسان جوان       www.bahar20.sub.ir به نام خدا من حمید مهدوی مدیر وبلاگ  http://www.tkdultra.blogfa.com

 هستم از حضور سبزتون دربلاگه این حقیر بسیار خرسند می باشم امروز همه ی ما در این مکان جمع شدیم که بهترین دوست بلاگی خودم رو معرفی کنم ؛ مهمان گرامی لطفا درست بنشننید واسه خودتون خوبه دیگه نه پشتتون خم میشه کمر درد نمیگیرین (این هم نکات پزشکیخدمات وبلاگ نويسان جوان       www.bahar20.sub.ir)؛ بله این دوست عزیز کسی نیست جز خدمات وبلاگ نويسان جوان       www.bahar20.sub.irماندانا خانوم معروف به مانی این هم آدرس بلاگشه خدمات وبلاگ نويسان جوان       www.bahar20.sub.irhttp://www.mani1000.blogfa.com  

 خدمات وبلاگ نويسان جوان       www.bahar20.sub.irخدمات وبلاگ نويسان جوان       www.bahar20.sub.ir(من زرت زورت آپ میکردم این هم زرت زورت نظر میداد)خدمات وبلاگ نويسان جوان       www.bahar20.sub.ir خدمات وبلاگ نويسان جوان       www.bahar20.sub.ir

از ایشون بسیار سپاس گذار خواهم بود و جایزه ایشون اینه که بلاگشون رو در قسمت (این سایتها بهترینن) قرار خواهم داد و به افتخار ایشون خدمات وبلاگ نويسان جوان       www.bahar20.sub.irیه چند دور حد اسپین میرم خدمات وبلاگ نويسان جوان       www.bahar20.sub.ir،حالا از ماندانا خانوم خواهشمندیم به بالای سن بیایند ،(مهمانان: آقای مدیر من صحبتی دارمخدمات وبلاگ نويسان جوان       www.bahar20.sub.ir) ،لطفا هیجان زده نشین دوستان و سکوت را رعایت کنینخدمات وبلاگ نويسان جوان       www.bahar20.sub.ir اگه صحبتی و نظری دارین می توانین در قسمت نظرات که در پایین میباشد بازگو کنینخدمات وبلاگ نويسان جوان       www.bahar20.sub.ir ؛ ماندانا حانوم چه احساسی دارین. ؟؟ اگه صحبتی هم با دوستان دارید بفرماییدخدمات وبلاگ نويسان جوان       www.bahar20.sub.ir

ماندانا خانوم: انتقاد از وبلاگت هيچ ندارم، چون بيشتر از حد معمول داری واسش زحمت ميکشی، تنها ميتونم تحسينت کنم، اما يه چيزی اين وسط مونده اون هم عکس های 270 درجه استخدمات وبلاگ نويسان جوان       www.bahar20.sub.ir...!!!

خدمات وبلاگ نويسان جوان       www.bahar20.sub.ir* توجه *    * توجه *      * توجه *      * توجه *      * توجه *      * توجه *      * توجه *

اگر تعداد نظرات در1 روز  به40 رسید عکس 270 درجه و اگه به 70رسید فیلم290 درجه و .. را آپ میکنمخدمات وبلاگ نويسان جوان       www.bahar20.sub.ir

 * توجه *    * توجه *      * توجه *     * توجه *      * توجه *      * توجه *      * توجه *

 اول از همه دست مرورگر شماخدمات وبلاگ نويسان جوان       www.bahar20.sub.ir درد نکنه خدمات وبلاگ نويسان جوان       www.bahar20.sub.ir که وبلاگ من رو لود کرد خدمات وبلاگ نويسان جوان       www.bahar20.sub.ir و از شما دوستان عزیز بسیار سپاس گذارم که قدم رنجه فرمودینخدمات وبلاگ نويسان جوان       www.bahar20.sub.ir منتظر نظرهای زیبا و جالب شما هستیم و شما هم منتظر دوشنبه بعد باشین که شاید شما برنده ما بودین

خدمات وبلاگ نويسان جوان       www.bahar20.sub.ir با سپاس فراوان مدیر وبلاگ خدمات وبلاگ نويسان جوان       www.bahar20.sub.ir

 امدوارم که خوش گذشته باشه بهتون آرزوی آرزوهاتون رو میکنم و موفقیتتون تا دوشنبه دیگهخدمات وبلاگ نويسان جوان       www.bahar20.sub.ir

---------------------------------------------------------------------

مطالب آینده:

 عشق، زنان ورزشکار، آینه باطن،زمان طلاست ، عکس های خودم (۲۷۰ درجه و .... ) 

 مطالب گذشته:

برترین دوست ،*ابلیس  ، *جالبه بخونینش، *روزی روزگاری، مطالب آینده و حرف هایی از حمید،*بی اهمیت کردن ،*با مرام!!! ،*آیا انسان برتر از حیوان است؟؟؟، تغذیه ورزشی ، آموزش مهارت های زندگی ، فواید ورزش کردن ، همه چیز راجع به ایروبیک ، افسانه برو سلی،صحبتی با دوستان،آمادگی جسمانی مهارتی،ایروبیک حرفه ای ،افسوس،هدف ،چند جمله ،چند عکس از حمید مهدوی ،چند عکس از استاد علیرضا صفری ،3عکس از استاد کانگ  ،چند عکس از پارکور و ایروبیک ، فرهنگ كلمات تكواندو،آموزش فرم ،تاریخچه پارکور  ، تفاوت Parkour با Free running، Hi to friends all around the world، اسامی مهم در تکواندو،توضیحی در مورد سمبل های تکواندو ،  توجه ، فرمهای تکواندو ، عکسهایی از استاد کانگ ،اعمال ممنوع ،معرفی دو ورزشکار بزرگ،امتيازات معتبر،جت لی ،جکی چان،عکسی از استاد کانگ،محرم،تبریک عید، لیگ بسیج کشور ، عکسهایی از حمید مهدوی

 ------------------------------------------------------------------------------

 یا علی

[ سه شنبه ۱۳۸۷/۰۸/۲۸ ] [ 22:1 ] [ Hamid Mahdavi.M ]

سلام بر ورزشکاران سلام بر افرادی که به فکر سلامتشون هستن سلام بر آنهایی هم که به فمر سلامتی خود نیستن(مگه میشه!!!!) سلام بر همه

 مـیلـیـون هـا بـار تا به حال شنیده اید: ورزش کردن برایتان خوب و یـکـجـا نشـسـتن و تلویزیون تماشا کردن برایتان بد است. امـا در کـنـار ایـنـکـه به شما کمک می کند تا کالری بیشتری سوزانده و خوش هیکل تر شوید،چه فواید دیگری دارد؟ در ایـنجـا مـی خواهیم 10 فایده مهم ورزش کردن را برای شما بازگو کنیم. 
1- کمک می کند که بهتر و راحت تر بخوابید.
اگرچه ممکن است از نظر شما مسئله ای بدیهی بیاید، اما تحقیقات مربوط به ورزش کردن با راحت خوابیدن به تازگی انجام شده است. این تحقیقات نشان داده است که به طور میانگین 20 الی 30 دقیقه ورزش برای سه تا چهار روز در هفته کمک می کند که خواب راحت تری داشته باشید. هر چند، بهتر است که روز ها یا بعد از ظهرها ورزش کنید نه شب ها قبل از خواب چون در اینصورت خیلی پرانرژی خواهید شد و به سادگی خوابتان نخواهد برد.

ورزش کردن کمک می کند راحت تر خوابتان ببرد و بهتر بخوابید و ساعت خوابتان را هم بیشتر خواهد کرد. همچنین کیفیت خواب شما را هم بالاتر خواهد برد و سبب می شود که خواب عمیق تری داشته باشید.

 

  بقیه در ادامه مطلب می باشد

       نظر یادتون نرههه


ادامه مطلب
[ شنبه ۱۳۸۷/۰۸/۲۵ ] [ 20:43 ] [ Hamid Mahdavi.M ]
استاد علیرضا صفری دارنده ی کمربند مشکی دان ۵ تکواندو که مربی خودم بوده

 

 عکس ها در ادامه مطلب می باشد


ادامه مطلب
[ چهارشنبه ۱۳۸۷/۰۸/۲۲ ] [ 16:49 ] [ Hamid Mahdavi.M ]

 بقیه عکس ها در ادامه مطلب می باشد


ادامه مطلب
[ چهارشنبه ۱۳۸۷/۰۸/۲۲ ] [ 16:42 ] [ Hamid Mahdavi.M ]
تکواندو یک ورزش دفاعی و حمله ای میباشد "با دست و پا " و بدن انسان به سه قسمت (1- الگول "بالا" 2- موم تونگ"وسط بدن" 3- اره "پایین" ) توجه داشته باشین که کل بدن انسان "موم" نامیده میشود و "تونگ" وسط بدن,
دوستان عزیز اگر شما میخواهید اسامی تکواندو را یاد بگیرید یک نکته ی بسیار مهمی به شما میگم : باید اسامی تکواندو را جز به جز یاد بگیرید <توجه داشته باشید یاد بگیرید نه حفظ کنید> الان بیشتر تکواندو کاران ایرانی این اشتباه رو دارند که میگن موم تونگ یعنی وسط که اشتباه است یعنی وسط بدن خود وسط به معنی تونگ میباشد.
توجه داشته باشید که من کلی به شما میگم
دفاع :
1- پا : لوماگی
2-
دست : ماگی

ضربه :
1- پا : چاگی
2- دست : ( چیگی , چیروگی , جیروگی )

 هووارانگ دو : اسم تكواندو قديم 
 دوجانگ : سالن تمرین
شی آپجانگ : زمین مسابقه
تبوک : يوني فرم (لباس تمرین)
یوپ : پهلو
آپ : جلو
نال : تیغه
دید : عقب
سان : دست
بال : پا 
اسامی که شما یاد میگیرید "در سایت من نه تو باشگاه" خلاصه است شاید بعضی از مربیان شما کامل بگویند در اینجا من اسامی رو کامل میگم :
دولیو چاگی (بال دونگ دولیو چاگی) , یوپ چاگی (بال نال یوپ چاگی) , سونال ماگی (گدورو سونال موم تونگ یوپ ماگی)

بال نال یوپ چاگی 

Hamid Mahdavi

حمید مهدوی 


 
[ یکشنبه ۱۳۸۶/۱۱/۱۴ ] [ 9:27 ] [ Hamid Mahdavi.M ]
سلام به همه ی دوستان عزیز
از شما بسیار سپاس گزارم که به سایت من سر زدین , من رو ببخشین که سایت به روز شده نیست , دلیل داره آخه برای کنکور میخونم
با تشکر                        مدیر سایت : حمید مهدوی

 
[ یکشنبه ۱۳۸۶/۱۱/۱۴ ] [ 8:29 ] [ Hamid Mahdavi.M ]
من "حمید مهدوی" علاقه ی بسیار زیادی به تکوانندو به خصوص پومسه و تحقیقات بسیاری انجام میرم یکی از این تحقیقات در مورد سمبل های تکواندو .
تکواندو برای کره ای ها خیلی اهمیت خاصی داره چون در فرم های تکواندو زندگی نامه ی کره نوشته شده , و اگر خوب دقت کنیم بر روی پرچم کره علامت هایی وجود دارد که آن علامت ها با سمبل های فرم ها راطه ی خاصی وجود دارد , به شکل زیر توحه کنید !!!!!


[ پنجشنبه ۱۳۸۶/۱۱/۱۱ ] [ 17:22 ] [ Hamid Mahdavi.M ]
استاد کانگ به همراه تیم ملی پومسه بانواناناستاد کانگ در افتتاحیه ی "اولین دوره مسابقات قهرمانی تکواندو باشهگاه های آسیا"[ پنجشنبه ۱۳۸۶/۱۱/۱۱ ] [ 12:30 ] [ Hamid Mahdavi.M ]

اعمال ممنوع :


                خطاها به دو بخش تقسيم مي شوند: 

 1- كيونگو(جريمه اخطار)

2- گام جوم(جريمه نمره منفي)

دو كيونگو يك نمره منفي محسوب مي شود.

گام جوم به عنوان يك نمره منفي محسوب مي شود.

 

جريمه كيونگو :

 

1-  اختلال در روند مسابقه - عبور كردن از خط مرزي - به زمين افتادن - فرار با پشت كردن به حريف

 2- اعمال ناشايست - گرفتن حريف - بغل كردن يا نگه داشتن حريف - لمس كردن حريف با دست يا تنه - تظاهر به مجروح شدن - با زانو يا كله ضربه زدن - ضربه زدن به ناحيه كشاله ران - كوبيدن يا لگد زدن به هر قسمت از پا يا ساق پا - ضربه به صورت حريف با دست يا مشت - ايجاد وقفه در روند مسابقه توسط كوچ يا مبارز - اجتناب ورزيدن از انجام مسابقه

 

 جريمه گام جوم:

1-  اختلال در روند مسابقه - پرتاب كردن حريف به وسيله گرفتن پاي ضربه زننده وي در هوا با دست يا هل دادن حريف با دستها - بعد از اعلام كاليو(قطع مسابقه)عمدا به حريف زمين افتاده حمله كردن - عمدا با مشت به صورت حريف ضربه زدن 

2- اعمال ناشايست - مسابقه را با نشان دادن حركات يا رفتار زشت توسط كوچ يا مبارز موقتا به حالت تعليق در آوردن.

[ چهارشنبه ۱۳۸۶/۱۱/۱۰ ] [ 15:24 ] [ Hamid Mahdavi.M ]
  هوالحق

نمرات زماني داده مي شوند كه تكنيكهاي مجاز به صورت دقيق و با قدرت به نواحي مجاز نمره دار بدن برخورد نمايند. 

 

نمرات معتبر به شرح زير تقسيم مي شوند:

1- يك نمره براي اصابت به محافظ تنه

2- دو نمره براي اصابت به صورت

3- يك نمره اضافي زماني كه مبارزي ناك دان و داور وسط شروع به شمارش مي كند داده خواهد شد.اين امتياز بايد زماني كه شماره 3 از 10 شماره توسط داور وسط ادا شود داده شود.

ناك دان چيست:وقتي كه بر اثر اصابت تكنيك قوي حريف هر دو كف پای مبارز از كفپوش زمين مبارزه جدا شود. ويا زماني كه يك مبارز بر اثر دريافت تكنيك قوي گيج مي شود و قدرت تصميم گيري و توانايي ادامه

مسابقه را ندارد.در اين حالت داور وسط با اعلام كاليو مهاجم را از مبارز به زمين افتاده دور مي كند و با صداي بلندو با حركات دست به  نشانه گذشت زمان از 1 تا 10 به طور متوالي و هر ثانيه يك بار رو به

سمت حريف به زمين افتاده بشمارد. در مواقعي كه حريف به زمين افتاده در خلال شمارش داور وسط بلند

 مي شود و به ادامه مبارزه اظهار تمايل مي كند داور وسط بايد شمارش خود را براي اين كه حريف به زمين افتاده به حالت هوشياري باز گردد تا عدد ۸ ادامه بدهد.داور وسط بايد اطمينان حاصل نمايد كه مبارز

هوشيار شده است.اگر چنين بود مي تواند بازي را با اعلام كي سوك ادامه بدهد. وقتي مبارز ناك دان شده قادر به نشان دادن حركتي به منظور ادامه مسابقه تا شماره 8 نباشد داور وسط بايد مبارز ديگر را با ناك اوت برنده اعلام نمايد.شمارش بايد حتي پس از خاتمه راند يا تمام شدن زمان مسابقه ادامه يابد.وقتي هر دو مبارز ناك دان هستند داور وسط بايد شمارش را تا زماني كه يكي از مبارزين كاملا هوشيار نشده ادامه بدهد.وقتي هر دو مبارز تا شماره 10 هوشيار نمي شوند برنده بايد بر اساس امتيازات قبل از وقوع ناك دان اعلام گردد.همچنين زماني كه داور وسط تشخيص دهد مبارز نمي تواند به مسابقه ادامه دهد مي تواند در حين شمارش يا بدون شمارش برنده را اعلام نمايد.

  


[ سه شنبه ۱۳۸۶/۱۱/۰۹ ] [ 6:43 ] [ Hamid Mahdavi.M ]
[ یکشنبه ۱۳۸۶/۱۱/۰۷ ] [ 16:46 ] [ Hamid Mahdavi.M ]
1386/09/23 در بابل سر چهارمین هفته لیگ بسیج برگزار شد و نتایج آن  به شرح زیر می باشد :

      مبارزه =  تیم فارس اول و تیم کرمانشاه سوم و تیم تهران و توابع دوم 

       پومسه = تیم فارس اول و تیم تهران و توابع دوم و تیم کرمانشاه سوم

[ یکشنبه ۱۳۸۶/۰۹/۲۵ ] [ 19:50 ] [ Hamid Mahdavi.M ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

علم ورزش - تربیت بدنی و علوم ورزشی - طب ورزش - آسیب شناسی
وب سایت:
Www.HamidMahdavi.com


 • راه بلاگ
 • شلوغ